Haber

Filistinlilere Yönelik Tıbbi Yardım Örgütü Gazze’deki Ekibiyle Bağlantıyı Kesti

Sivil toplum kuruluşu Filistinlilere Tıbbi Yardım (MAP), bu akşam Gazze’deki ekibiyle tüm iletişimlerini kaybettiklerini duyurdu.

İngiltere merkezli MAP Başkanı Melanie Ward, MAP’ler hakkında yaptığı açıklamada “o” kelimesini kullandığını söyledi.

Birkaç gün önce Gazze’de elektrik kesintileri etkisini göstermeye başladığında Ward, meslektaşı Mahmud Şelebi’nin “Katliamların olmasından ve bu katliamların zifiri karanlıkta gerçekleştirilmesinden korkuyorum” dediğini aktardı. uyarısını hatırlattı.

İsrail’in Gazze’de 3000’i çocuk olmak üzere 7000’den fazla insanı öldürdüğüne dikkat çeken Ward, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu ana kadar öldürülenlerin üçte ikisi kadın ve çocuklardan oluşuyor. Gazze’nin dünyayla bağlantısı kesilmişken, bundan sonra olacaklar bizi dehşete düşürüyor. Dünya sessiz kalmamalı. Siyasi liderlerimiz teröre yeşil ışık yakmaya devam etmemeli.” Gazze’de işlenen zulme karşı duyarlı olmalı ve Filistinli sivilleri bu suçlardan koruma sorumluluğunu hatırlamalı “Artık ateşkese ve bu benzeri görülmemiş dehşete ‘derhal’ son verilmesine ihtiyacımız var.”

Filistin Telekomünikasyon Şirketi, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun saldırıları nedeniyle sabit sınır, cep telefonu ve internet bağlantı hizmetlerinin tamamen kesildiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu