Haber

Yunanistan’da tren kazası geçiren Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Karamanlis istifa etti

Yunanistan’da 36 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının ardından Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa ederek, “Buna siyasi sorumluluk denir” dedi.
Yunanistan’da 36 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının ardından Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti. Karamanlis yaptığı açıklamada, “Bu kadar trajik bir şey olduğunda devam edip hiç olmamış gibi davranmak imkansız. Buna siyasi sorumluluk denir. Bu nedenle Altyapı ve Ulaştırma Bakanı olarak istifamı ilan ediyorum.” Hayatını kaybedenlerin anısına saygı göstermek için istifa ettiğini belirten Karamanlis, Yunan devletinin ve siyasi sisteminin tarih boyunca yaptığı hataların sorumluluğunu üstlendiğini belirterek, “En derin üzüntülerimi ve desteğimi sunuyorum. kurbanların aileleri.”
Larissa’da tren garı müdürü gözaltına alındı
Yunan polisinden yapılan açıklamada, tren kazasıyla ilgili olarak Larissa kentindeki tren istasyonu müdürünün gözaltına alındığı belirtildi. Yunanistan Polis Sözcüsü Constantia Dimoglidou yaptığı açıklamada, 59 yaşındaki zanlının Larissa Emniyet Müdürlüğü tarafından yolcu treni ile yük treninin çarpışmasına ilişkin ön soruşturma kapsamında gözaltına alındığını ve hakim karşısına çıkarılacağını söyledi.
tren kazası
Atina’dan Selanik’e giden bir yolcu treni, Larissa’nın kuzeyindeki Tempi bölgesinde bir yük treniyle kafa kafaya çarpıştı ve 36 kişi öldü. Kazada, yolcu treninin birinci ve ikinci vagonu çarpışmanın şiddetiyle tamamen ezilirken, üçüncü vagon raydan çıktı. Demiryolu şirketi Hellenic Train’in verilerine göre kazada yolcu treninde 342 yolcu ve 10, yük treninde 2 mürettebat vardı. Yolcu trenindeki yolcuların birçoğunun öğrenci olduğu belirtildi. Çarpışmadan önce iki trenin “kilometrelerce” aynı hatta hatasız gittiği bildirildi. Çarpışmanın nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. – ATİNA

haber-inebolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu