Haber

Uçurtma şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi

Uçurtma şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi

RİZE – Rize’de çocuklar için düzenlenen uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Rize Belediyesi tarafından Portakallık Mahallesi sahil bölgesinde uçurtma şenliği düzenlendi. Şenliğe katılan çocuklar, aileleri ile birlikte uçurtmalarını gökyüzüne götürmeye çalıştı. Gökyüzüne fırlatılan uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi. Bazı çocuklar uçurtmalarını uçurmayı başarsa da bazıları uçurtmalarını gökyüzüne çıkaramadı. Bu etkinlikte çocukların cümbüşü yüzlerinden okundu.

Uçurtma şenliğinde uçurtmasını gökyüzüne çıkaran Yunus Emre Yılmaz, “Uçmakta iyiyim, uçacağım galiba. Kazanacağımı düşünüyorum. Bana babam öğretti” dedi.

Festivalin keyifli geçtiğini ve çocuklarının çok eğlendiğini ifade eden Yunus Yılmaz, “Güzel bir etkinlik, çocuklar gerçekten çok eğlendi. Oğlum gerçekten çok hırslı, bakalım iyi olan kazansın.”

Uçurtma şenliğinde çok eğlendiklerini söyleyen Eymen Şişman, “Bugün uçurtma şenliğinde uçurtma uçuruyoruz ama iyi uçamıyoruz, hep yere düşüyor. Çok fazla uçurtma olduğu için uçurtma uçuruyoruz. Gökyüzünde uçurtmalarımızın ipleri birbirine dolanıyor. Burada çok güzel vakit geçiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu