Haber

Taylor Swift’in Seattle Konserindeki Dansçılar Depreme Neden Oldu

Jeoloji ve sismoloji uzmanı Prof. Jackie Caplan-Auerbach, ünlü müzisyen Taylor Swift’in ABD’nin Seattle kentindeki konserinde dans etmenin 2.3 büyüklüğünde depreme eşdeğer sismik aktiviteye neden olduğunu belirtti.

Western Washington Üniversitesi’nde jeoloji ve sismolog olarak çalışan Prof. Jackie Caplan-Auerbach, 27 Temmuz’da yaptığı basın açıklamasında, Taylor Swift’in Seattle’daki konserindeki dansların 2,3 büyüklüğünde depreme eşdeğer sismik aktiviteye neden olduğunu belirtti. prof. Jackie Caplan-Auerbach, konserdeki sismik verileri, 2011’de Seattle Seahawks taraftarlarının oyun sırasında kazanılan kritik puanlar sırasında sıçradığı sismik aktivite ile karşılaştırdı, ancak Taylor Swift, taraftarların ürettiği sismik aktivitenin daha fazla olduğunu kaydetti.

Caplan-Auerbach, 2011’deki maç sırasında ortaya çıkan sismik hareketliliğin birkaç saniyede sona erdiğini ancak Swift konserinde müziğin yoğunluğu ve dansçıların zıplamaları dahil tüm enerjinin yere yansıdığını kaydetti. uzun süre sismik aktivite. HIZLI TEŞEKKÜRÜnlü şarkıcı Taylor Swift, 22 ve 23 Temmuz tarihlerinde verdiği konserler için sosyal medya hesabından hayranlarına teşekkür ederek, “Seattle gerçekten en sevdiğim hafta sonlarından biriydi. şarkılar için nefessiz kalıyoruz”.

haber-kurtalan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu