Haber

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir bildiri yayınladı.

Akkoyun, mesajında, Türk milletinin istiklal ve istiklal yolundaki kurtuluş çabasının millet egemenliğiyle taçlandığı günün 100’üncü yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

29 Ekim 1923 tarihinin aziz milletin, hiçbir esareti kabul etmeyeceğini ve her durumda özgür yaşama iradesini sürdüreceğini tüm dünyaya güçlü bir şekilde haykırdığı günün adı olduğunu vurgulayan Akkoyun, şöyle konuştu:

“100 yıl önce millet, yedi güce karşı verdiği destansı bağımsızlık mücadelesini Cumhuriyetle taçlandırmış ve bağımsızlık aşkını bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir. Türk Asrında da tutarlı çaba ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Tüm dünyaya karşı her alanda Türk, milletinin istiklal ateşini her zaman yüreğinde taşıdığını bir kez daha hatırlatarak, vatanımızı ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmanın en değerli görevimiz olduğunu, Atalarımızın bize emaneti Çanakkale ruhuyla. Bu vesileyle, vatan uğruna canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu