Teknoloji

Instagram, yapay zeka tarafından oluşturulan içerikler için yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor

Instagram, platformunda yapay zekanın içerik oluşturmada nasıl bir rol oynadığını belirleyecek yeni bildirimler üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Resmi olarak duyurulmadan veya yayınlanmadan önce yeni Instagram özelliklerini açıklayan uygulama araştırmacısı Alessandro PaluzziInstagram uygulamasında içeriğin yapay zeka ile oluşturulduğunu veya düzenlendiğini gösteren bir sayfanın ekran görüntüsünü paylaştı.

Bu gelişme, Meta’nın Google, Microsoft ve OpenAI gibi diğer büyük AI oyuncularıyla birlikte Beyaz Saray’a geldi. yapay zekanın sorumlu gelişimine olan bağlılığı Kısa bir süre sonra oldu. Taahhütlerden biri siber güvenlik ve ayrımcılık araştırmalarına yatırım yapmak, Yapay zeka tarafından içerik üretildiğinde kullanıcıları bilgilendirmek için filigran sistemi geliştirmek.ben de dahil oldum

Bir sahne oluşturmak veya düzenlemek için yapay zeka kullanıldığında, Instagram’ın etiketleme sisteminin tam olarak ne kadar otomatik olacağı ve kullanıcıların rapor verme konusunda ne kadar güveneceği belirsiz. Bununla, ” meta dedi‘, en azından bazı durumlarda, teknoloji firmasının, kullanıcıların dürüstlüğüne güvenmek yerine bildirimi proaktif olarak uygulayacağını belirtir.

Henüz emekleme döneminde olmasına rağmen, bu yılın başlarında Papa’nın kabarık ceketli bir fotoğrafı sosyal medyada viral olduğunda, yapay zekanın ürettiği sahte haberlerin nasıl görünebileceğine dair bir fikir edindik. Bu davadaki nispeten zararsız sahne sonunda çürütüldü, ancak uydu manzaralarına ve siyasi fotoğraflara uygulandığında, tehlikeli saçmalıkları yaymak için artık kolay araçların var olduğuna dair bir uyarı olarak alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu