Haber

Google Haritalar, İsrail’deki canlı trafik verilerini geçici olarak devre dışı bıraktı

GoogleAçıklamada, Gazze’de olası bir kara operasyonuna hazırlanan İsrail’de, Google’ın harita hizmeti uygulamaları olan Google Haritalar ve Waze’deki canlı trafik durumunu geçici olarak devre dışı bıraktığını doğruladı.

Googletarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Daha önceki çatışma durumlarında yaptığımız gibi ve bölgede gelişen duruma yanıt olarak, yerel toplulukların güvenliğini dikkate alarak canlı trafik koşullarını ve yoğunluk bilgilerini görüntüleme özelliğini geçici olarak devre dışı bıraktık.

Google,Bu değerlendirmeyi yapmak için bölgesel ve yerel otoriteler de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklara danışıldığını kaydetti. Google , araçların İsrail’de mi, Gazze’de mi yoksa her ikisinde mi devre dışı bırakılacağını açıklamadı. Ayrıca bu eylem İsrail Savunma Kuvvetleri‘nin talebi üzerine olup olmadığı belirtilmedi.

Googletarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların mevcut trafik koşullarını dikkate alan güzergah ve tahmini varış süresi bilgilerini almaya devam edeceği belirtildi.

GoogleGeçen yıl Ukrayna’da da benzer bir atılım yaparak gerçek zamanlı araç bilgilerini geçici olarak devre dışı bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu