Haber

Balıkesir Antika Müzayedesi

SEFER TALAY

BalıkesirBurhaniye ilçesindeki Şehit Turhan Bayraktar Parkı’ndaki çay bahçesinde 3 yıldır gerçekleştirilen eski eşya müzayedesi antika severleri buluşturuyor.

Burhaniye’de her Cuma Şehit Turhan Bayraktar Parkı’ndaki çay bahçesinde antika müzayedesi düzenleniyor.

Hatice Erdem Müzayedede eski yemek tabaklarından duvar saatlerine ve halılara kadar yüzlerce eşya alınıp satılıyor. Antika müzayedelerinin ilgi gördüğünü anlatan Hatice Erdem, şunları söyledi:

“Bugün 87’nci müzayedemizi yapıyoruz. 3 yıldır hem halkımıza biraz daha yardımcı olmak hem de antika severleri buluşturmak için başlattığımız bir şey. Halk çok ilgi gösteriyor. İnsanlar satıyor, alıyor, sahipleniyor. hem eğlenceli hem de çok eski eşyalar burada bulunduğu için.Sosyal bir aktivite.Başlarken düşündük ama beceremedik.Güzel şeyler oluyor.İnsanlar bir araya geliyor.Güzel satışlar oluyor.Güzel dostluklar kurduk. “

Aytaç Korkmaz da, “Uzun zamandır antika eşyadan uzağız. Tekrar müzayedelere döndük. Alıp satıyoruz. Çok farklı eserler bulunabiliyor. Burhaniye antika müzayedesine mutlaka gelmelisiniz. Karşılaşabileceğiniz şeyler olabilir.” hiç beklemediğimiz bir şey.”

Adnan Çetin, “Antika sever arkadaşlarla buraya geliyoruz. Bu bizim hobimizi devam ettirme yolu oldu. Keyifli vakit geçirme yolu da oldu. Her Cuma buradayız. Yeni eserler buluyoruz.” bize geçmişimizi anlat ve dokunmamıza izin ver. Bu işi kendimize hobi olarak edindik. bir meslek edindik. Herkesi davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu